Deklaracja dostępności
Starostwo Powiatowe w Chełmie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony www.powiatchelmski.esesja.pl.Data publikacji strony internetowej: 1 marca 2029 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 17 kwietnia 2020 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
-
-
- Strona nie zawiera audiodeskrypcji lub alternatywy tekstowej;
- W serwisie występują linki, których użycie powoduje otwarcie nowej zakładki. W takiej sytuacji użytkownik nie jest o tym ostrzegany;
- Kontrast nie spełnia wytycznych w następujących elementach strony: imiona i nazwiska Radnych w zakładce posiedzenia oraz funkcje pod nazwiskami Radnych na stronie głównej;
- Nie ma możliwości pominięcia bloków;
- Na stronie nie ma możliwości znalezienia innych stron w serwisie za pomocą wielu dróg. W wersji strony WCAG są dostępne zakładki z posiedzeń sesji, które są dostępne z poziomu klawiatury.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: 23września 2020 roku
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 17 lutego 2025 r oku.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Sylwii Grzesiak — mejlowo sylwia.grzesiak@powiatchelmski.pl lub telefonicznie 82 562 76 31.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny
cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla
Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Starostwo Powiatowe w Chełmie — pl. Niepodległości 1, Chełm,
Wejście do budynku przy pl. Niepodległości 1 jest możliwe schodami zabezpieczonymi po obu stronach poręczami, a dla osób niepełnosprawnych na wózkach, pochylnią na niskim parterze umiejscowioną przy schodach i prowadzącą do windy, z możliwością dojazdu na wszystkie kondygnacje. Recepcja jest po prawej stronie od wejścia. W holu głównym dostępność do korytarzy jest możliwa po pochylni, a na pozostałych kondygnacjach bezpośrednio z windy. Ciągi komunikacyjne w budynku pomiędzy korytarzami nie posiadają progów, co ułatwia poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Winda jest dostosowana dla osób niedowidzących oraz niedosłyszących poprzez wyposażenie w odpowiednią sygnalizację optyczną i dźwiękową. Na parkingach wokół budynku wyznaczono 5 miejsc parkingowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Nie ma ograniczeń wstępu dla psów asystujących osobom niepełnosprawnym. W pokoju nr 206A jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online. W 2018 roku w ramach projektu „Lubelskie Gwarancje na START – monitoring jednostek administracji publicznej w województwie lubelskim pod kątem dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Fundacją Wolności oraz Lubelskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki przeprowadzili monitoring wdrażania postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych w Powiecie Chełmskim.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W pokoju nr 206A jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online. Usługa jest dostępna w godzinach
pracy urzędu.
W budynku znajduje się jedna pętla indukcyjna - w punkcie informacyjnym Wydziału Komunikacji i Spraw Obywatelskich.